У тернопільському парку, на місця зрубаних беріз, висадили тисячу саджанців (Відео)

Посадили більше, ніж зрубали. Днями у парку Національного відродження висадили тисячу молодих деревців. На цій ділянці серед старих тополь і сосен приживаються близько сотні саджанців дуба.

 Наприкінці лютого у парку масово зрубували дерева. Тоді люди побоювалися, аби  зі сухостоєм не нищили живі.  Та в об’єднанні парків обіцяли засадити нові породи і слова дотримались. Тепер, на місцях зрубаних беріз і ялин, призвичаюються молоді деревця липи й клену.

– Саджанці вибиралися разом з лісовими господарства, врахувавши те, що береза і ялина у нас відмирають в нас, вибирали такі, у яких коренева система пристована до наших умов, –  розповідає завідувач парку Національного відродження Галина Гладинюк.

Висадка нових дерев тернополян тішить.

– Це добре, вирізали, посадили нові – прекрасно, – тернополянин Валерій.

– Ми часто тут гуляємо, добре, що насаджують, ми задоволені, – каже тернополянка Марія.  

– Головне, щоб не забудовували, а дерева хай засаджують, – розповідає тернополян Петро.

Цьогоріч на закупівлю саджанців з бюджету міста виділили понад 120 тисяч гривень.  Уже висадили півтори тисячі молодих дерев. Серед звичних порід – сотня ексклюзивних: чорна береза, клен японський і залізне дерево.

– На цій ділянці клен японський – нові саджанці на території парку. Дерево цікаве тим, що листя осінню має червоний колір, – розповідає Галина Гладинюк.

Перші три тижні навіть невибагливим деревцям потрібен догляд, кажуть фахівці. Тож щотижня саджанці підливатимуть. За рік липа й клен сягнуть до півметра, дуб росте повільніше. Аби затінком від молодих дерев  міг насолоджуватись кожен, містян закликають берегти насадження.

Наталя БОРСУК, Сергій РУСАКОВ, у Фокусі дня, МедіаТОР

 

Наталя Борсук

Наталя Борсук

Попередня стаття

Теледебати між В.Зеленським та П.Порошенком заплановано на 19 квітня

Наступна стаття

Тернополяни, які зберігають нелегальну зброю, можуть уникнути кримінальної відповідальності (Відео)

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© МедіаТОР Усі права дотримано. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України. Інформація, яку публікує “МедіаТОР” і сайт mediator.te.ua, є власністю ТОВ “Інформаційне агентство “МедіаТОР”

Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.

Матеріали з позначкою «Територія Розвитку” публікуються на правах реклами та відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.