У тернопільському парку, на місця зрубаних беріз, висадили тисячу саджанців (Відео)

Посадили більше, ніж зрубали. Днями у парку Національного відродження висадили тисячу молодих деревців. На цій ділянці серед старих тополь і сосен приживаються близько сотні саджанців дуба.

 Наприкінці лютого у парку масово зрубували дерева. Тоді люди побоювалися, аби  зі сухостоєм не нищили живі.  Та в об’єднанні парків обіцяли засадити нові породи і слова дотримались. Тепер, на місцях зрубаних беріз і ялин, призвичаюються молоді деревця липи й клену.

– Саджанці вибиралися разом з лісовими господарства, врахувавши те, що береза і ялина у нас відмирають в нас, вибирали такі, у яких коренева система пристована до наших умов, –  розповідає завідувач парку Національного відродження Галина Гладинюк.

Висадка нових дерев тернополян тішить.

– Це добре, вирізали, посадили нові – прекрасно, – тернополянин Валерій.

– Ми часто тут гуляємо, добре, що насаджують, ми задоволені, – каже тернополянка Марія.  

– Головне, щоб не забудовували, а дерева хай засаджують, – розповідає тернополян Петро.

Цьогоріч на закупівлю саджанців з бюджету міста виділили понад 120 тисяч гривень.  Уже висадили півтори тисячі молодих дерев. Серед звичних порід – сотня ексклюзивних: чорна береза, клен японський і залізне дерево.

– На цій ділянці клен японський – нові саджанці на території парку. Дерево цікаве тим, що листя осінню має червоний колір, – розповідає Галина Гладинюк.

Перші три тижні навіть невибагливим деревцям потрібен догляд, кажуть фахівці. Тож щотижня саджанці підливатимуть. За рік липа й клен сягнуть до півметра, дуб росте повільніше. Аби затінком від молодих дерев  міг насолоджуватись кожен, містян закликають берегти насадження.

Наталя БОРСУК, Сергій РУСАКОВ, у Фокусі дня, МедіаТОР

 

Попередня стаття

Теледебати між В.Зеленським та П.Порошенком заплановано на 19 квітня

Наступна стаття

Тернополяни, які зберігають нелегальну зброю, можуть уникнути кримінальної відповідальності (Відео)

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© МедіаТОР Усі права дотримано. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства", інформація, яку публікує сайт mediator.te.ua, є власністю ТОВ “Інформаційне агентство “МедіаТОР”

Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.